Üye İşyeri Panel Kullanım Sözleşmesi

LOKAL İŞYERİ ÜYE İŞ YERİ PANEL KULLANIM SÖZLEŞMESİ

1. Taraflar

1.1. CURRENT LIFE MARKETING İnşaat Gayrimenkul Bilgi Elektronik Turizm Otomobil Kişisel Gelişim Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Bundan sonra “CURRENT LIFE MARKETING” olarak anılacaktır.)

Merkez: Ankara yolu 12. Km Organize Sanayi Bölgesi No: 7 Teknokent Binası No: 2K-2 Ar-Ge Binası Çorum

Şube: Konutkent mah. 3029. Cd. No: 3 Azel Kule Kat: 20 Daire:105 Çankaya Ankara

Telefon & Fax :  0850 304 11 12

E-Mail: info@lokalfirsat.com

Vergi Dairesi ve Numarası: Çorum 2160625313

1.2 Üye işyeri sözleşmesinde unvanı, adresi, telefonu, vergi dairesi ve vergi numarası açıkça belirtilen firmadır. Bundan sonra ÜYE İŞ YERİ olarak anılacaktır.

 

2. Sözleşmenin Konusu ve İçeriği

Lokal İşyeri, üye iş yerlerinin ürünlerini ya da hizmetlerini fırsat olarak satışa sunabileceği, indirim verebileceği, reklam yapabileceği, web sitesi oluşturabileceği bir Mobil Ticaret ve Mobil Reklam platformudur.

Tarafların karşılıklı taahhütleri göz önüne alındığında CURRENT LIFE MARKETING ile Üye İş yeri aşağıdaki maddeleri kabul eder;

 

 

3. Tanımlar

 

Üye İşyeri Sözleşmesi; Lokal İşyeri paneline kayıt olduktan sonra üye işyeri ve üye işyeri danışmanı arasında imzalanan sözleşmedir.

Sözleşmenin süresi, komisyon oranları, üye işyeri indirim oranı ve fırsat indirim oranı üye işyeri sözleşmesinde belirtilmektedir.

Her iki sözleşme birbirini referans göstermektedir.

 

Mobil uygulamalar ve web siteleri;

 

www.lokalfirsat.com : Lokal Fırsat müşterilerinin kullandığı fırsat ve indirim veren firmaların görüntülendiği, CURRENT LIFE MARKETING’e ait web sitesidir.

 

Lokal Fırsat Mobil Uygulaması: Lokal Fırsat müşterilerinin kullandığı fırsat ve indirim veren firmaların görüntülendiği,  CURRENT LIFE MARKETING’e ait web sitesidir.

www.lokalisyeri.com :  Üye işyerlerinin kayıtlarının bulunduğu, hesaplarını görüntüleyebildikleri, fırsat, reklam yayınlayabildikleri sanal ofisin bulunduğu CURRENT LIFE MARKETING’e ait web sitesidir.

 

Lokal İşyeri Mobil Uygulaması: Üye iş yerlerinin indirimli satış yapmaları için gerekli olan mobil pos özelliği içeren, firma ve fırsat düzenleme fonksiyonları olan CURRENT LIFE MARKETING’e ait web sitesidir.

 

4. Sözleşmenin Koşulları

4.1 Lokal Fırsat

4.1.1 Üye İş Yeri, kendi hazırladığı fırsatı Current Life Marketing’in sunması, satması ve dağıtması için bu sözleşme ve Lokalfirsat Kullanım Koşullarında (Lokal Fırsat kullanım koşulları www.lokalfirsat.com sitesinde yer almaktadır) belirtilen şartlar uyarınca CURRENT LIFE MARKETING şirketini yetkilendirmektedir.

4.1.2 Üye işyeri, www.lokalfirsat.com sitesinde yayınlayacağı fırsatlarda, KDV dâhil ürün satış fiyatı üzerinden üye işyeri sözleşmesinde belirtilen oranda indirim vermeyi kabul eder.

4.1.3 Üye işyeri yaptığı her fırsat satışı üzerinden CURRENT LIFE MARKETING şirketine, KDV dâhil fırsat satış fiyatı üzerinden üye işyeri sözleşmesinde belirtilen oranda komisyon ödemeyi taahhüt eder.

4.1.4 Fırsatlar, Web Sitesinde kullanım şartlarına uygun şekilde yayınlanmalıdır. Fırsatın içeriği, satın alımın başlangıç ve bitiş tarihleri, satın alınan fırsatın kullanım başlangıç ve bitiş tarihi, saati, miktarı, geçerli olduğu ürün ve hizmeti belirtmek zorundadır.

4.1.5 Fırsat ve firma ile ilgili içeriklerin Lokal Fırsat Gizlilik Sözleşmesi, Kullanım Sözleşmesine ve uygulanabilir yasalara uygun olması gerekmektedir. Kullanılan görseller Current Life Marketing’in onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Şirket politikasına, gizlilik sözleşmesine, kullanım koşullarına ve uygulanabilir yasalara uygun olmayan içerik ve görsellerin değiştirilmesi gerektiğine CURRENT LIFE MARKETING karar verdiği takdirde üye işyeri bunu uygulamakla yükümlüdür.

4.1.6 Üye işyerinin fırsat yayınlama hak sayısı üye işyeri sözleşmesinde belirtilmektedir.

4.1.7 Üye işyeri tarafından hazırlanan bir fırsat şirket tarafından 48 saat içerisinde onaylanmaktadır.

4.1.8 Lokal Fırsatta yayınlanan fırsatlar, müşteriler tarafından www.lokalfirsat.com web sitesinden, “lokalfirsat” mobil uygulamasından online olarak kredi kartı ile satın alınmaktadır. Mahsuplaşma 7. maddede açıklanmaktadır.

4.1.9 Üye işyerinin oluşturduğu fırsatı müşteri satın aldığında, fırsattan yararlanmak için gerekli olan fırsat kodunun müşteriye iletimi Current Life Marketing’in sorumluluğundadır ve fırsat kodunu elektronik ortamda satın alan kişiye iletmektedir.

4.1.10 Üye işyeri, kendi sanal ofisinden ya da Lokal İşyeri mobil uygulamasından satılan fırsatları görüntüleyebilmektedir. Kod kullandır bölümünden müşteri tarafından gösterilen kodu yazarak fırsat kullanımını onaylamakla yükümlüdür. Kod kullandırma onayı gerçekleşmez ise mahsuplaşma gerçekleşmemektedir.

4.1.11 Fırsatta belirtilen ürün ya da hizmet ile ilgili tek sorumlu üye işyeridir. Üye işyeri, fırsat içerisinde belirtilen genel ve özel şartlar dâhilinde hizmet vermeyi ya da ürün teslimi yapmayı taahhüt eder. Satın alınan hizmet ya da ürün ile ilgili kalite ya da hizmetten memnun olmama, eksik ya da ayıplı ifa durumunda müşterinin tek muhatabı üye işyeridir, Current Life Marketing’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

4.2 Lokal İndirim

4.2.1 Üye işyeri, kayıt esnasında seçtiği indirim oranını Lokal Fırsat müşterilerine uygulamakla sorumludur.

4.2.2 üye işyeri sözleşmesinde belirtilen indirim oranı, üye işyerinde bulunan her ürün ve hizmet için geçerlidir.

4.2.3 Üye işyeri, Current Life Marketing’e her indirimli ürün ya da hizmetin KDV dâhil satış fiyatı üzerinden üye işyeri sözleşmesinde belirtilen oranda komisyon vermekle yükümlüdür.

 

4.3 Lokal Web

4.3.1 Lokal Web kullanmak isteyen üye iş yerleri kendi web sitesini kendisi oluşturmaktadır. Current Life Marketing, web sitesi oluşturmaya yönelik videolar ve kılavuzlar ile üye iş yerlerine yardımcı olmaktadır.

4.3.2 Üye işyerleri alt alan adı ya da kendi alan adlarını kullanabilirler. Kendi alan adınızı kullanmak isterseniz ve hali hazırda bir alan adınız bulunuyorsa, web sitesi oluşturma işlemi sonrasında karşınıza çıkacak yönlendirme adreslerine, alan adınızı yönlendirerek kendi alan adınızı kullanabilirsiniz. Eğer alan adınız yok ise, alan adı hizmeti veren bir firmadan satın almanız gerekmektedir.

4.3.3 Kendi alan adını kullanacak olan iş yerleri panel üzerinden alan adı kullanım hizmeti bedeli ödemekle yükümlüdür.

4.3.3 Web sitesi kullanım süresi, işbu sözleşmenin süresi ile eşittir. Sözleşme sona erdiğinde web sitesi kullanımı da sona ermektedir.

 

5. Mahsuplaşma

5.1 İndirim ve fırsattan doğan borç ve alacak durumu üye işyerinin sanal ofisine yansıtılmaktadır.

5.2 Mahsuplaşmalar haftalıktır.

5.3 Fırsat mahsuplaşması, satılan bir fırsat kullanıldıktan sonra gelen ilk Çarşamba günü gerçekleşmektedir.

5.4 Şirketin anlaşmalı olduğu ödeme platformu olan iyzico, şirketin komisyonunu şirketin hesabına, üye işyerinin fırsat satışından elde ettiği meblağı üye işyerinin banka hesabına göndermektedir.

5.5 Herhangi bir uyuşmazlık durumunda Current Life Marketing’in kayıtları esas alınmaktadır.

 

6. Lisans

6.1 Üye işyeri, iş bu sözleşmeyi imzalayarak, Current Life Marketing’e dünya çapında münhasır olmayan bir lisans yetkisi vermektedir ve Üye işyerinin adını, logosunu ve ticari markasını, fotoğraflarını, grafiklerini, çizimleri, metinleri ve üye işyeri tarafından sağlanan diğer içerikleri, fırsat ve indirimi pazarlama, reklam, satış ve dağıtım amacıyla bütün medya araçları ve formatlarında kullanmasına izin verir.

 

7. Üye İş Yerinin Yükümlülükleri, Garantileri ve Tazmin

7.1 Üye işyeri iş bu sözleşmeyi imzaladığı tarihten itibaren işyerinde Lokal İş Yeri uygulamasını ve uygulamayı indirdiği söz konusu cep telefon ya da tableti, işyerinin faaliyet gösterdiği saatler içerisinde kasa bölümünde bulundurmakla yükümlüdür.

7.2 Üye işyerine iş ortağı tarafından verilen Lokal Fırsat stickeri dükkân ya da mağazanın girişinde görünür yerde olmak zorundadır.

7.3 Üye İş yeri Q-NaviSoft yazılım paketini satın aldığında ve işbu sözleşmeyi imzaladığında, www.lokalfirsat.com veri tabanına kaydı yapılmaktadır. Bu kayıt esnasında belirleyeceği “kullanıcı adı” ve “şifre” ile kendi üye işyeri sanal ofisine giriş yapacaktır.

7.4 Web sitesi ve mobil uygulama üzerinden yayınlayacağı fırsatları, firma bilgilerini kendi sanal ofisi üzerinden kendisi düzenleyecek ve yayınlayacaktır. Sanal ofis kullanımına dair bütün yetki ve sorumluluk üye işyerine aittir.

7.5 Üye işyeri tarafından yayınlanan fırsatların; 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanuna, Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği ve sair ilgili mevzuata aykırılık teşkil etmesi nedeniyle doğan uyuşmazlıklardan üye işyeri sorumludur. Üye işyerinin mevzuata aykırılık teşkil eden yayını nedeniyle Web sitesine karşı yaptırım uygulanması halinde, CURRENT LIFE MARKETING üye işyerine rücu etme ve yaptırım nedeniyle uğradığı zararları üye işyerinden tazmin etme hakkına sahiptir.

7.6 Üye işyerinin kullandığı marka, içerik ya da logo herhangi bir telif hakkını, markayı ya da diğer fikri mülkiyet hakkını ya da gizlilik hakkını ya da üçüncü tarafların aleniyetini ve yasaları ihlal etmemelidir. Bundan dolayı doğabilecek zarar ve cezalardan üye işyeri sorumludur, bu durumdan CURRENT LIFE MARKETING sorumlu tutulamaz.

7.7 Müşteri tarafından satın alınan fırsat, fırsat kodu aktifleştirildiği andan itibaren söz konusu hizmet ya da ürün kullanıma hazır duruma getirilmelidir.

7.8 Fırsat içeriği ve kullanım şartlarının herhangi bir yasa, kural, kanun ya da tüzüğü ihlal etmemelidir.

7.9 Üye işyeri, aşağıdaki durumlarda, Current Life Marketing’i, çalışanlarını, bağımsız iş ortaklarını, herhangi bir iddia, dava, soruşturma, kovuşturma, ceza, zarar veya kayıplarda sorumlu tutmayacağını ve tanzim edeceğini (avukat ve mahkeme masrafları dâhil) kabul eder.

İşbu sözleşmede geçen maddelerin ihlal edildiğinde ya da ihlal edildiği tespit edildiğinde,

Satışlardan ve indirimlerden kazanılan tutarların vergilendirilmesi hususunda herhangi bir iddiada ve tespitte,

Üye işyeri tarafından sağlanan hizmet ya da ürünlerden doğan müşteri şikâyetlerinde,

Yanlış reklam, ürün hataları, ürün ve hizmetten kaynaklanan yaralanma, ölüm durumu ya da mülki zararlarda.

7.10 Üye işyeri Q-NaviSoft yazılım paketi bedelini doğrudan Current Life Marketing’in banka hesabına havale eder ya da Üye İş Yeri Sanal Ofisinde bulunan Kredi Kartı panelinden ya da Mobil Pos cihazından öder.

7.11 Q-NaviSoft paketini üye işyerine teslim eden kişi Current Life Marketing’in üye işyeri danışmanıdır.  Bu sözleşmenin içeriği dışında herhangi bir şart ya da taahhütte bulunmaya yetkili değildir.

7.12 Üye işyerinin başka bir indirim / fırsat sistemine kayıtlı olması yasak değildir. Ancak başka bir indirim ya da fırsat kampanyası ile birleştirilemez.

7.13 Lokalfirsat uygulaması kullanan, indirimden faydalanmak isteyen ya da fırsat kodu ile gelen müşterilerin kodları taratılmadan işlem yapılması yasaktır. Bu durumun tespit edilmesi halinde iş bu sözleşme feshedilir.

7.14 Satın alınan hizmet ya da ürün ile ilgili kalite ya da hizmetten memnun olmama durumunda müşterinin tek muhatabı üye işyeridir. Bu hususta Current Life Marketing’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

8. Gizlilik ve Fikri Mülkiyet Hakları

8.1 İş bu sözleşmenin maddeleri gizlidir ve üye işyeri sözleşmenin herhangi bir maddesini üçüncü şahıslar ile (çalışanlar, işyeri yöneticileri hariç) paylaşmamayı taahhüt eder. Üye işyeri gizliliği korumak için gerekli önlemleri almakla yükümlüdür. Bu gizlilik maddesinin ihlali, iş bu sözleşmenin ihlali anlamına gelmektedir.

8.2 Üye işyeri, Lokalfirsat web sitesinde, Lokalfirsat markasında, Q-NaviSoft yazılımında, Current Life tarafından kullanılan teknolojide ya da Fırsatların reklamını yapmak, pazarlamak, satmak, oluşturmak ve dağıtmak için kullandığı araçlarda bulunan bütün hakların, markanın ve gelirin sahibinin CURRENT LIFE MARKETING olduğunu kabul eder. Üye işyerinin, Q-NaviSoft yazılımını ya da herhangi bir bileşenini kiralaması, satması, kopyalaması, yeniden üretmesi, dağıtması, göndermesi, indirmesi, üzerinde oynama yapması, alt lisans olarak kullanması kesinlikle yasaktır. Söz konusu yazılımın türevli çalışmalarını yapması, kopyalaması ya da kaynak koda dönüştürmesi yasaktır.

 

 

 

8. Sözleşmenin Süresi ve Sonlandırma

8.1 İşbu sözleşmenin süresi üye işyeri sözleşmesinde belirtilmektedir. Sözleşmenin yenilenmesi için Üye İş Yerinin satın aldığı Q-NaviSoft yazılımının süresini uzatması gerekmektedir. Sözleşme süresi bitmeden en az 3 hafta önce Current Life Marketing’e bildirim yapmalıdır. Üye İş Yerinin, o tarihteki Q-NaviSoft yazılım ücretini Üye İş Yeri sanal ofisinden ödemesi ve sözleşmenin tekrar karşılıklı imzalanması gerekmektedir.

8.2 CURRENT LIFE MARKETING herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve herhangi bir zamanda, önceden yazılı bildiri yapmak şartı ile sözleşmeyi sonlandırma hakkını saklı tutar. Bu sözleşme içerisinde yer alan maddelerin ihlali durumunda CURRENT LIFE MARKETING sözleşmeyi fesih edebilir.

8.3 İşbu sözleşmenin süresinin bitmesi ya da sonlandırılması, önceden satın alınmış fırsatların kullanımını ve üye işyerinin bu fırsat için yüklendiği sorumlulukları etkilememektedir.

8.4 Sözleşmenin süresi bittiği andan itibaren, üye işyeri, online olarak fırsat ve indirim sunamayacağını kabul eder. Son yapılan satın alım işlemlerinden doğan borç alacak bakiyesi bir sonraki mahsuplaşma döneminde sıfırlanır.

 

 

9. Cayma Hakkı

9.1 Üye işyeri, sözleşme imzalandığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, Q-Navisoft yazılım paketinin kullanılmamış şekilde teslim etmek koşuluyla, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkına ilişkin bildirimin Current Life Marketing’e ulaştığı tarih esas olup, postadan yaşanan gecikmeler ya da e-mailden kaynaklanan sorunlar nedeniyle yaşanan gecikmeler Current Life Marketing’in sorumluluğunda değildir.

9.2 Cayma hakkının uygulanabilmesi için, satın alınan Q-NaviSoft yazılım paketinin açılmamış olması ve aktivasyon kodunun kullanılmamış olması gerekmektedir. Yasalar gereği elektronik ortamda ifa edilen ürünlerin iadesi bulunmamaktadır. Q-NaviSoft yazılım paketi açıldığı andan itibaren üye işyeri cayma hakkından vazgeçmiş olur.

9.3 Cayma Hakkına Dair Bildirimin yapılacağı İletişim Bilgileri; 

Adres: Konutkent mah. 3029. Cd No: 3 Azel Kule Kat:20 Daire: 105 Çankaya ankara

Telefon: 0312 473 00 61 / 0850 304 11 12

E-Mail: info@lokalfirsat.com

 

10. Diğer

10.1 Taraflar birbirinden bağımsızdır. Bu sözleşmenin içerisinde yer alan hiçbir madde taraflar arasında herhangi bir franchise, iş ortaklığı ya da acente gibi bir ilişki oluşturmaz. Hiçbir tarafın, diğer tarafa önceden yazılı olarak bildirmeden ve yazılı iznini almadan diğer tarafı yasal olarak bağlayamaz ya da herhangi bir şekilde taahhütte bulunamaz.

10.2 Üye işyeri iş bu sözleşmede yer alan haklarını ya da yükümlülükleri, önceden yazılı izin almadan bir başkasına devredemez.

10.3 AÇIKÇA BU SÖZLEŞME İÇERİSİNDE BELİRTİLENLER DIŞINDA, HİÇ BİR TARAF HERHANGİ BİR TEMSİLİYET YA DA GARANTİYİ İFADE EDEMEZ YA DA İMADA BULUNAMAZ. CURRENT LIFE MARKETING WEB SİTESİ ARACILIĞIYLA SUNULAN ÜRÜN YA DA HİZMETLER İÇİN HERHANGİ BİR GARANTİ SUNMAMAKTADIR. FIRSAT İÇERİKLERİNDE BULUNAN HERHANGİ BİR HATA, EKSİKLİK YA DA YANLIŞ YERLEŞTİRMEDEN KAYNAKLANAN SORUNLARIN TELAFİSİ ÜYE İŞ YERİNİN SORUMLULUĞUNDADIR.

 

11.Uyuşmazlık ve Sözleşme Değişikliği

11.1İş bu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

11.2 CURRENT LIFE MARKETING Ltd. Şti. üye işyerlerine 30 (otuz) gün önceden bildirmek kaydı ile sözleşme üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

11.3 CURRENT LIFE MARKETING Ltd. Şti. işbu değişiklikleri üye işyerine bildirdikten sonra 7 (yedi) gün içinde üye işyeri değişiklikleri kabul etmeme hakkını saklı tutar.

11.4 İşbu sözleşme 11 (onbir) maddeden ibaret olup, kayıt işlemi tamamlandığında online olarak kabul edilir.

11.5 Üye işyerinin Lokal İşyeri platformunda yayınlanabilmesi ve ticari işlemler yapabilmesi için, panelde yer alan üye işyeri sözleşmesini imzaladıktan sonra kendisi ya da üye işyeri danışmanı aracılığı ile sözleşmenin firmamıza iletilmesi gerekmektedir.